Технології ощадливості. Наука рекомендує — аграрії обирають
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Останніми роками система удобрення сільськогосподарських культур перебуває у процесі модифікації та корегувань. Вони обумовлені передусім зміною структури посівних площ, асортименту добрив та їхнім постійним подорожчанням.

 

Постає питання пошуку нових прогресивних технологій, які б уможливлювали підвищення рентабельності виробництва та зменшення собівартості продукції.

 

Новатори вітчизняного агросектору вже віднайшли для себе дієву технологію, з якою працюють не один рік. Позитивний результат колег надихає аграріїв впроваджувати ощадливі технології у власне виробництво. Далі про їхні секрети.

Технологія, відома як органо-адаптивна, дозволяє скоротити витрати на агрохімічні засоби у межах 30%, що дорівнює економії близько 1000 грн/га. Це можливо завдяки заміні малорентабельного способу основного внесення добрив на систему комбінованих позакореневих підживлень із використанням гумінових добрив Гумісол від ТОВ «Агрофірма «Гермес». Ці високотехнологічні та прості у використанні препарати застосовуються у типові фази внесення ЗЗР та мінеральних добрив, що позбавляє аграрія від зайвих витрат на внесення. Гумісол має потужну антисресову дію при застосуванні його у бакових сумішах. Засоби захисту при цьому можна використовувати з мінімальними нормами.
 
Вплив добрива Гумісол-плюс та стимулятора-адаптогену Гуміам 
на врожайність соняшнику, дослід ДП «ДГ «Граківське поле»
 

Торік в умовах Лівобережного Лісостепу на базі Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського було закладено польовий експеримент з дослідження органо-адаптивної технології з використанням добрив Гумісол та стимулятору-адаптогену Гуміам на фоні скорочення мінерального живлення на 30%. Дослідними культурами були кукурудза та соняшник; ґрунт — чорнозем опідзолений. Науковці підтвердили позитивний вплив Гумісолу на ріст та розвиток сільськогосподарських культур, підвищення урожайності та якості, а також на покращення показників родючості ґрунтів при систематичному застосуванні цих препаратів.

Із результатів досліду видно, що збалансоване поєднання мінеральних та органічних добрив на варіанті зі скороченням мінерального живлення на 30 % та системою позакореневих підживлень добривами Гумісол (N42P42K42 + Гумісол-плюс 03 Кукурудза) забезпечило істотний приріст урожайності зерна кукурудзи — 1,1 т/га, що становить 12,5 % до контролю (N60P60K60). За використання у системі удобрення кукурудзи стимулятора-адаптогену Гуміам 02 Кукурудза на фоні 70% мінеральних добрив (N42P42K42) приріст сягав 8,6 % до контролю (N60P60K60), а виповненість зерна у цьому варіанті була найбільшою.
 
Вплив добрива Гумісол-плюс та стимулятора-адаптогену Гуміам
на врожайність зерна кукурудзи, дослід ДП «ДГ «Граківське поле»
 

Дослід довів, що соняшник добре реагує на внесення органічного добрива Гумісол-плюс 04 Олійні та стимулятора-адаптогену Гуміам 03 Олійні. Використання Гуміам 03 Олійні та Гумісол-плюс 04 Олійні за скорочення мінерального живлення на 30 % (N42P42K42) забезпечило приріст урожаю на рівні 1,92 ц/га та 3,1 ц/га (12,5 та 20,3 %) відповідно. Необхідно також відмітити, що застосування лише органічних добрив виробництва ТОВ «Агрофірма «Гермес» у системі удобрення соняшнику дає можливість отримати додатковий приріст урожайності на рівні 1,5-1,7 ц/га до контролю без добрив, що особливо актуально для умов органічного виробництва.

Отриманні дані підтверджують високу ефективність, а головне економічну доцільність застосування органо-адаптивної технології із залученням комплексних гумінових добрив Гумісол. Їхні неповторні властивості забезпечують найвищу окупність витрат на засоби хімізації, стимулюють засвоєння мінерального живлення, покращують водообмін, підвищують продуктивність фотосинтезу та транспірацію. Відтак, невиробничі втрати практично відсутні.

Залишатися прихильником виключно традиційних технологій чи переходити на нові економічні схеми, які забезпечують вищу рентабельність бізнесу, — свідомий вибір кожного. Тож обирайте правильно та не зволікайте, якщо бажаєте зробити перший крок до економії, стабільності та більших прибутків! Гумінові добрива ТОВ «Агрофірма «Гермес» допоможуть вам у цьому.
 
ТОВ «Агрофірма «Гермес»
84313 Україна Донецька область
м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 10.
Телефон/Факс: +38 (06264) 712-54
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Телефони: +38 0676243033 
+38 0952916017, +38 0966708573
+38 (06264) 193-20