Українці стали менше їсти імпортної риби
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Частка риби та рибопродуктів вітчизняного виробництва у споживанні українців не перевищувала в останні роки 30%. Водночас у першому кварталі 2017 року Україна скоротила також об’єми імпортної риби.

 

Як зазначається в аналітичному звіті Економічного дискусійного клубу, у січні-березні до України було імпортовано 85 тис. тонн риби та водних живих ресурсів, що на 11% менше, ніж торік. 
 
Із загального обсягу імпортної риби та рибопродуктів 78% (66 тис. тонн) припадає на рибу морожену, яку постачають, в основному, Норвегія та Ісландія. При цьому митна вартість імпортованої мороженої риби у першому кварталі у середньому становила 1,11 $/кг проти 1,14$/кг у січні-березні 2016 року, тобто на 2,6% є нижчою.  Однак скорочення імпорту та споживання риби зумовлене скороченням попиту населення на цю продукцію внаслідок загального зниження його купівельної спроможності.
 
Скоротився і внутрішній вилов риби та добування інших водних біоресурсів. У першому кварталі 2017 року він склав 18 тис. тонн, в тому числі підприємствами та фізичними особами-підприємцями − 11,7 тис. тонн, що на 15% менше, ніж торік. При цьому експорт української риби у січні-березні 2017 року склав символічні 2 тис. тонн. 
 
В цілому українці у 2017 році стали їсти менше риби. Якщо впродовж січня-березня 2016 року населення спожило о 2,6 кг риби та рибопродуктів у розрахунку на особу, то цього року показник був нижчим на 0,2 кг. При цьому, внутрішнє споживання майже на 85% забезпечувалося за рахунок імпортних поставок.