На Хмельниччині агрономи скаржаться на посуху
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

На Хмельниччині агрономи скаржаться на посуху
Фото: SuperAgronom.com
Стан ґрунту на Хмельниччині
На Хмельниччині сіють кукурудзу та сою, не зважаючи на тимчасове похолодання. Головна причина поспіху — нестача вологи у верхньому шарі ґрунту.

"Зима у квітні" принесла додаткові опади у вигляді снігу лише на Сході та Півдні, розповідають SuperAgronom.com агрономи Хмельниччини. 

В Хмельницькій області на полях вже спостерігається нестача вологи, тому агровиробники поспішають завершити посівну не зважаючи на погодні умови і температурний режим. В цьому регіоні не було значних заморозків, проте нічна температура вже кілька днів тримається на рівні від 0 до -1°С. Але посів сої, кукурудзи та інших теплолюбних культур припинявся буквально на 1-2 дні, а потім одразу був відновлений.

Зокрема в Кам'янець-Подільському районі агрономи сіють сою та сподіваються на дощі, бо від самого сходження снігів тут не було суттєвих опадів — верхній шар ґрунту вже пересох і з'явились тріщини.

Якщо так триватиме й далі, говорять фахівці, то загроза буде не лише для ярих культур, які ще не зійшли, а й для озимини, яка не зможе засвоювати добрива з сухого ґрунту.