«Уряд прийняв рішення і це було затверджено Парламентом: 550 млн грн цього року ми направляємо на компенсацію 15% вартості сільськогосподарської техніки, яка виробляється в Україні і має локалізацію, тобто всі компоненти збирання, не менше 60%. Це означає, що тільки завдяки цій програмі будуть створені тисячі, десятки тисяч робочих місць. Наше завдання — суттєво збільшити питому вагу української техніки на українському ринку», — наголосив Володимир Гройсман.
Виділені у рамках програми 550 млн грн будуть компенсуватися не виробнику, а покупцеві, щоб він сам обрав підприємство-виробник для закупівлі необхідної техніки. «Збережена прозорість, право вибору покупця. Одна вимога, щоб максимально ця техніка вироблялася в Україні. Не просто колеса прикручувати, а виробляти, у тому числі, усі вузли і агрегати цієї техніки», — зазначив Володимир Гройсман.
«Що таке 550 млн — це ще 3 млрд, які увійдуть на цей ринок у тому числі на рахунки наших сільськогосподарських виробників», — зауважив Глава Уряду. Наступного року передбачається виділити на програму близько 1 млрд грн, повідомив він.
Крім того, майже 5 млрд грн передбачено на підтримку сільськогосподарського виробництва України. Уряд затвердив прозорий порядок розподілу цих ресурсів після консультацій із усіма асоціаціями, зазначив Прем’єр-міністр. Сьогодні українці витрачають на придбання сільськогосподарської техніки різних видів близько 10 млрд грн. З них у 2016 році лише 1,5 млрд грн було витрачено на техніку, вироблену в Україні, зазначив Глава Уряду. Сільськогосподарське машинобудування має велике значення для України щодо стимулювання розвитку національної економіки, наголосив він. Для цього потрібне виробництво якісного конкурентного продукту.
Інфоіндустрія
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта