В Україні з'явиться свій власний віскі
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

10.jpg

Українці зможуть перейти на віскі місцевого розливу. Виробникам алкоголю хочуть дозволити випускати напої на основі солодового спирту. Законопроект з такою пропозицією днями з'явився у Верховній Раді (№6075).

Автори документа - відомі аграрні лобісти Іван Мірошниченко, Олександр Бакуменко, Олег Кулініч і ін. У пояснювальній записці вони зазначають, що в переліку спиртів, які можуть використовуватися для виробництва алкогольних напоїв в нашій країні, немає солодового спирту.

А, згідно з чинним законодавством, з сировини, якої немає у списку, не можна нічого випускати. "Таким чином обмежується право вітчизняних виробників виробляти конкурентний продукт, зокрема, віскі", - йдеться в пояснювальній записці.

Автори пропонують виправити цю помилку і внести солодовий спирт в перелік дозволеної сировини. У аграрного лобі є і свій інтерес: вони розраховують на збільшення попиту на ячмінь, з якого цей спирт і робиться, що гарантує їм розширення посівних площ і гарні ціни.

За даними Інституту аграрної економіки, в минулому році в Україні було зібрано близько 10 млн. т. ячменю, що на 17,3% більше, ніж у попередньому сезоні. Але домогтися високого валу вдалося лише за рахунок врожайності, особливо площі під цією культурою селяни не розширюють.

Якщо законопроект приймуть, свою частку прибутку отримають і селяни, які вирощують жито, овес, кукурудзу, пшеницю (їх також додають в спирт для віскі).

Варто відзначити, що поки в Україні розливають тільки підроблений віскі. Скажімо, перед Новим роком в селищі Коцюбинському біля Києва правоохоронці накрили два підпільних цехи, в яких успішно випускалися "елітні" марки алкоголю, в тому числі, віскі (найчастіше підробляють Jack Daniels).

Тим часом, цей ринок є цікавим і для чесних виробників, адже число шанувальників напою в Україні з року в рік зростає. Поки на цій тенденції заробляють імпортери - за останні п'ять років поставки віскі в Україну зросли вшестеро (щорічно ввозиться товару приблизно на $ 80 млн).

За матеріалами: ubr.ua

В этом случае не должно быть дискредитации по каким либо признакам. Если разрешать, - то всем, в том числе и частным предпринимателям. Благо, государственные мужи постарались создать условия для расцвета бизнеса по производству этого продукта...