Рада ухвалила закон щодо колективної власності над землею
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

1,5 гектарів «безгоспної» землі віддадуть в комунальну власність.

 

Верховна Рада України ухвалила закон про вдосконалення правил використання масивів земель сільськогосподарського призначення з метою запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в другому читанні.

За відповідний законопроект № 6049-д проголосували 236 народних депутатів. За словами автора нового закону народного депутата Олега Кулінича, законопроект врегулює питання колективної власності.

«Зараз такої землі близько 1,5 мільйони гектарів, і вона нікому не належить і її офіційно ніхто не використовує. А фактично використовують неофіційно. Тому бюджети втрачають величезні гроші. Тому в цьому законопроекті ми прописуємо чіткий механізм переходу цієї землі в комунальну власність. Також, ми врегульовуємо права власника земельної ділянки та орендаря в рамках одного поля», - сказав він.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що комунальною власністю пропонується визнати землі колективної власності тих підприємств, які ліквідовано, а також надати можливість загальним зборам членів колективних сільськогосподарських підприємств, паювання земель в яких завершилося до 2020 року перерозподілити між собою (допаювати) залишок сільськогосподарських угідь і передати землі несільськогосподарського призначення в комунальній власності.

Також, закон встановлює, що земельні ділянки під проектними польовими дорогами передаються в оренду землекористувачу, який використовує земельні ділянки загальною площею 75% від загальної площі масиву. Якщо такий землекористувач відсутній, то такі земельні ділянки передаються в оренду особам, які використовують не менш як 25% масиву.

За словами першого заступника міністра агрополітики Максима Мартинюка, законопроект дає можливість оптимізувати та зберегти цілісні земельні масиви, поєднавши ділянки, що знаходяться зараз у різних його частинах. Вирішує давню проблему земельних відносин, спрямований на формування масивів для використання сімейними фермерськими господарствами або кооперативами.

За матеріалами www.facebook.com