Прийнято закони, які стосуються виробництва та збуту харчової продукції
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

«Проектом закону забороняється використання інформації, яка може ввести споживача в оману, зазначена заборона поширюється також на рекламу харчових продуктів. Законопроект забезпечує надання точної, достовірної та зрозумілої інформації споживачу по харчових продуктах», — повідомив один з авторів законопроекту Олександр Бакуменко.

Крім того, у другому читанні і в цілому прийнято закон №5448-д про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. За прийняття документа проголосувало 237 народних депутатів.

Законопроект пропонує введення штрафу за реалізацію продукції з органічним державним логотипом при відсутності сертифіката для юросіб — в розмірі восьми мінімальних заробітних плат, для фізосіб-підприємців — у розмірі п’яти.

Тепер виробники зобов’язані щорічно проходити сертифікацію органічного виробництва для підтвердження відповідності вимогам законодавства в цій сфері, декларувати обсяги органічної продукції, яка вводиться в обіг, і погоджувати маркування органічної продукції з органом сертифікації.

Оплата послуг з проведення сертифікації органами сертифікації здійснюється на договірних засадах. Термін дії сертифіката органічного виробництва та обігу складає 15 місяців з дати його видачі.

Метою законопроекту є вдосконалення основ правового регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, а також гармонізація законодавства України із законодавством Європейського Союзу у зазначеній сфері.

ІЦ УАК за матеріалами Агроінсайдер