У рамках залучення технічної допомоги Держпродспоживслужба та Німецьке товариство міжнародного співробітництво Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH мають намір налагодити пряме співробітництво.
Про це повідомляє Держпродспоживслужба.
Під час зустрічі голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи з представниками GIZ GmbH було зазначено, що співробітництво GIZ GmbH з Україною засвідчило високу ефективність. Сфера діяльності охоплює економіку, стимулювання ринку праці, розвиток енергетичної системи, охорону довкілля, збереження миру та безпеки тощо. Саме тому налагодження прямих зв’язків з органами виконавчої влади, які формують або реалізують державну політику в різних галузях позитивно відображається на результативності.
Зокрема, сторони обговорили налагодження співпраці в рамках реалізації українсько-німецької ініціативи «Біологічна безпека для управління ризиками зоонів на територіях, які розташовані біля зовнішніх кордонів країн-членів Європейського Союзу», яка реалізується в Україні в партнерстві з Національним науковим центром «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини».
Реалізація зазначеного проекту сприяє створенню українсько-німецької мережі для управління ризиками зоонів на визначених територіях. Для цього ведеться робота над розвитком стандартизованих методів виявлення й ідентифікації для діагностики та спостереження за високопатогенними збудниками зоонів в Україні. Проектом передбачено проведення великої кількості семінарів, тренінгів з цілої низки питань лабораторних досліджень, біологічного захисту та біологічної безпеки, а також польових дослідженнь з метою вивчення небезпечних інфекційних захворювань
Крім того, передбачається, що ще до кінця поточного року у рамках проекту буде закуплене сучасне лабораторне обладнання.
Окрему увагу було приділено перспективі продовження зазначеного проекту на наступний період (2018-2019 роки) за активної участі Держпродспоживслужби, як бенефеціара.
Нагадаємо, Уряд планує наступного року запустити програму видачі безвідсоткового кредитування на будівництво нових ферм.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта