За кількістю претендентів на родючі ґрунти Україна серед лідерів у світі
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

В Україні на 1 га родючих чорноземів потенційно претендує 61 українець. Про це йдеться у статті на сайті AgroPolit.com «Земля на межі: вчені НААН — про 4 проблеми якості ґрунтів».

Спеціалісти Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» зробили підрахунок, за яким розподілили площі чорноземів між населенням країни. Виявилось, що на 1 га родючої землі припадає 61 людина. Більше на 1 га чорноземів припадає лише в Росії – 102 особи.

У Польщі та Німеччині на 1 га чорнозему припадає по 1 особі, у Китаї — 3, Румунії 7, Канаді 22, США 18.

Показник розподілу загальної площі української ріллі на кількість людей, які проживають в країні більш оптимістичний, та становить близько одної особи на гектар. Окрім чорноземів землеволодіння українців складають дерново-підзолисті, сірі лісові, каштанові солонцюваті, піщані та інші типи ґрунтів. Як розповів Директор Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» Святослав Балюк, на території України є понад 800 видів ґрунтів. З них 60% — чорноземи, відомі високим рівнем плідності.

За нашими розрахунками, родючість чорноземів може забезпечити урожайність зернових на рівні 40—45 млн т, а за рахунок аграрного потенціалу — на рівні 70—80 млн т», — розповів Святослав Балюк.

Науковці проводили розрахунки з огляду на кількість населення на рівні 45,6 млн чол., та загальну площу країни 60,4 млн га.