Сівозміна запобігає поширенню карантинних шкідників у посівах кукурудзи
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Сівозміна запобігає поширенню карантинних шкідників у посівах кукурудзи
Фото: agroprod.biz
Західний кукурудзяний жук

Вирощування кукурудзи як монокультури призводить до значного розповсюдження в Україні небезпечного карантинного шкідника — західного кукурудзяного жука.

Монокультурне вирощування кукурудзи забезпечує шкідника постійною кормовою базою. Щоб запобігти цьому, варто дотримуватись сівозміни, яка містить зернові (крім кукурудзи) та багаторічні трави. Разом з тим, висівати кукурудзу на тому самому полі можна тільки через три роки, повідомляє agrotimes.net

Західний кукурудзяний жук просувається дедалі на схід — чим це загрожує аграріям?

Читати по темі

Ще одним чинником, що впливає на темпи поширення й адаптації шкідника в Україні, є кліматичні умови.

Для прикладу у США кукурудзяний жук поширений, в основному, в тих штатах, де середньорічні температури становлять +13°С, разомз тим, поширення шкідника фіксують також на територіях, де середньорічна температура становить +9°С.

Аналіз температурних показників свідчить, що середньорічні температури в різних областях України коливаються від +7,8 до +11,6°С, що сприяє акліматизації та поширенню шкідника майже по всій території країни.

Цьогоріч, про поширення карантинного шкідника неодноразово повідомляли агрономи центральних і навіть південних областей, де до цього поширення західного кукурудзяного жука не спостерігалось.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Технологічну карту СуперАгронома.