Українські чиновники переймали латвійський досвід сільського розвитку
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Українська делегація взяла участь у навчальній поїздці до Республіки Латвія. Головною метою візиту стало вивчення досвіду Латвії щодо комплексного сільського розвитку, системи сільських консультацій і освіти та розвитку кооперації.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Навчальний візит був організований Латвійським центром сільських консультацій і освіти у співпраці з Міністерством закордонних справ Латвійської Республіки та посольства США в Києві у рамках впровадження проекту «Зміцнення системи консультацій для інтеграції сільського сектору в загальний ринок ЄС». 

В рамках навчальної поїздки українська делегація ознайомилася з роботою Міністерства землеробства Латвії щодо правового забезпечення розвитку кооперації, діяльності служби підтримки села, центру сільськогосподарських даних, асоціації сільськогосподарських кооперативів, федерацією фермерів Латвії тощо.

Також учасники поїздки відвідали Латвійський центр сільських консультацій і освіти, місцевий муніципалітет, кооперативи, фермерські господарства та малі підприємства з виробництва молока, вирощування винограду, виготовлення соку і вина, міні-цех з переробки риби.

Так, вивчений досвід розвитку сільського господарства та сільських територій Латвії є актуальним для України. Особливої уваги потребує створення Центру сільськогосподарського дорадництва, в тому числі через залучення коштів МТД, впровадження пілотних проектів з розвитку дорадництва, створення кооперативів, запровадження нових механізмів держпідтримки малих та середніх форм господарювання та їх об’єднань через створення спеціалізованої установи (фонд розвитку сільських територій, платіжне агентство), зміна підходів до оподаткування сільськогосподарських кооперативів через попередню апробацію з економічно активними суб'єктами, встановлення для кооперативів критеріїв відповідності та запровадження відповідного моніторингу, делегування певних функцій саморегулівним організаціям або центру дорадництва.

Нагадаємо, українські сільгоспвиробники мають можливість налагодити експорт в Сінгапур.