Розширення інвестиційної діяльності вітчизняних підприємств, покращення фінансових можливостей домогосподарств, а також ріст експорту в країни ЄС дозволили прискорити розвиток промисловості в Україні, довести скорочення індексу промвиробництва у вересні до мінімуму, порівняно з вереснем минулого року, а також подолати наслідки блокади Донбасу, яка мала місце взимку цього року.
Про це повідомив перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, передає прес-служба Мінекономрозвитку.
Він підкреслив, що зростання зафіксовано у виробництві інвестиційних товарів — на 3,4%, споживчих товарів тривалого використання — на 3,7%, а також товарів проміжного споживання — на 3,4%. При цьому найбільше зросли переробка, хімічна промисловість через збільшення експорту органічних сполук та зростання внутрішнього попиту, а також легка промисловість та металургія.
За словами Кубіва кризові явища, пов’язані з наслідками блокади Донбасу, фактично подолано.
«У вересні скорочення промвиробництва відбулось лише у двох промислових групах: споживчих товарів короткострокового використання — -0,5% через високу базу повернення, та в енергетичному сегменті — -8,7% через проблеми з логістикою на Донбасі. Ми очікуємо, що до кінця року зростання виробництва забезпечить інвестиційний, експортний та споживчий попит. А серед факторів ризику залишається вірогідність дефіциту коксу для металургії та збільшення затратності виробництва»,— сказав перший віце-прем’єр-міністр.
Нагадаємо, збройний конфлікт та пов'язана з ним нестабільність завдали колосальних збитків сільськогосподарському сектору Донецької та Луганської областей України. Проте, у міру того як темпи розвитку інших секторів економіки знижуються, нового значення набуває натуральне господарство, яке може стати рушійною силою в розвитку місцевої економіки.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта